Pamatuj si mě     Zapomenuté heslo?   Registrovat  

Astro na rok 2021

Více
11. kvě 2021 21:01 #1697 napsal Profil webu
ASTROLOGŮV ROK 2021 - Ondřej Habr

Rok 2021 bude rokem, kterému bude vládnout Saturn. Rok 2020 byl pod vládou Luny. Objektivně budou témata složitější a ve svých dopadech drsnější. Uvědomme si jen, že planeta Saturn je poslední v řadě planet a jejím úkolem je ukončovat a uzavírat. Ale také spojovat, vytvářet silné vazby a trvalá spojení. Působí na společenské úrovni, postupný konec čekejme tedy u společenských témat, která se přežila, u směrů, které vedla do ztracena, u procesů, u kterých nebyla podpora a o které nebyl zájem.

Pokud si tyto trendy promítneme do vlastních životů, můžeme předpokládat, že v tomto roce uzavřeme některé ze svých kapitol života. Ruku v ruce budou přicházet nová témata. Události loňského a letošního roku nám velmi jasně ukazují na to, jak žijeme. Poukazují na kvalitu, jakou dáváme svému životu. Dávají jednoznačně najevo to, jak s životem hospodaříme, v čem jsme dobří a kde bychom měli přidat. Pokud je někdo sám, měl by se podívat na to, proč nestojí o společnost, když se někomu nedaří v práci, měl by se zajímat o to, jak produktivní jsou jeho pracovní procesy. Protože tady jde o shrnutí za dlouhé obdbobí, řada událostí má velkou setrvačnost a povede nás k trpělivosti, změny se projevují často v horizontu delším než bychom si přáli.

Charakter roku ovlivní zejména Jupiter se Saturnem. Loni byly obě planety v Kozorohu a přispěly k opravdu nepěkným událostem, samozřejmě že na společenské rovině. A každý sám za sebe jsme byli donuceni řešit své běžné problémy v komplikovaných podmínkách. Symbolický konec trápení nastal ke konci prosince, kdy se Saturn sešel s Jupiterem v konjunkci na prvním stupni Vodnáře.

K tomuto setkání se chce zvolat Král je mrtev, ať žije král! Tato konjunkce stála často na konci vlád a režimů. Poznamená celý letošní rok. Mnoho záležitostí se bude měnit a v mnoha případech nebudeme jejich iniciátory my sami. Což neznamená, že bychom měli být trpícími nebo trpělivými účastníky. Naopak, energie Vodnáře nás zavazuje k tomu, abychom překročili hranice a začali prosazovat vlastní zájmy. Za nás to nikdo neudělá.

Ano, dostaneme se do střetů. Ty budou dost zarputilé tak jak jedni budou bojovat za minulost a ti druzí za budoucnost. V jejich pozadí si poběží naše osobní příběhy, které jimi budou často tak pohleceny, že nebudeme mít možnost žít naplno vlastní život a rozvíjet vlastní aktivity. To uvidíme právě v kvadratuře Saturnu ve Vodnáři s Uranem v Býku. Ta se uskuteční v únoru, červnu a prosinci letošního roku. Nicméně se obě planety od sebe výrazně nevzdálí během roku a tak se dá říci, že tento aspekt bude dominantou letoška.

Na společenské rovině jsme si to již vysvětlili bojem dvou řádů, dvou představ o budoucnosti a koneckonců i přítomnosti. Sami osobně budeme neklidní a nespokojení. To, co nechceme, ještě neskončilo a nové, co by nás vysvobodilo a bylo řešením, ještě není. Může se jednat i o téma choroby, která ovládla svět. Mohou to být i společenské otřesy, které boří, ale neslibují. Také to může být nový život, o který se pokoušíme, který se stále ještě nedaří podle představ. Je možné, že důležité přeměny v osobním životě se právě stanou okolo oněch kvadratur.

Při aktivní hře Uranu a Saturnu můžeme s klidem řadu komplikací hodit na vnější podmínky. Ale i v takovém režimu musíme umět fungovat. A tak nezbyde než posilovat víru a sebedůvěru.

Jupiter nám může způsobit mnoho radosti. Bude putovat znamením Vodnáře, kde by mohl přát novým myšlenkám, vědním oborům a technologiím. Ukáže také na přkotný vývoj myšlení. Jakoby nás fyzické a faktické problémy nesmírně urychlily ve vývoji. Dospějeme a budeme také kvalitněji řešit naše osobní, vztahové, pracovní a rodinné záležitosti. Tato inspirativní období budou dvě, od ledna do poloviny května a od července do téměř konce prosince. Mimo ně bude Jupiter procházet Rybami a tak tu během nich očekávejme rozvoj duchovna, zájem o své bližní, potřebu se stabilizovat ohledně myšlení, ale také vnější poddajnost a pasivitu, zneužití moci. Možná také únavu a potřebu unikat před nepříjemnostmi života.

Neptun se zdánlivě do běhu velkých planet nebude zapojovat. Koneckonců podpořil loni rozvoj epidemi a své si odpracoval. Na začátku třetího dekanu Ryb ale bude řešit spíš záležitosti kolektivní a pokusí se nás přenést přes úskalí tvrdého života. Třikrát se sejde v polosextilu s Jupiterem ve Vodnáři, spolu ukáží na to, že není potřeba vždy ztrácet naději.

A nakonec Pluto. Po loňské tlačenici zůstane v Kozorohu samo. Na jeho posledních stupních se bude důsledně starat o společenská témata. Koneckonců jeho dispozitor Saturn už se bude nacházet ve Vodnáři a tak Pluto svoji vahou a protekcí bude tlačit na vodnářská řešení společenských situací. Bude se jednat o použití techniky, technologií, samozřejmě ve spojení s celosvětovou nákazou. Bude výrazně směrovat ekonomiky k efektivitě. Protože v Kozorohu má v gesci zdroje, povede nás k šetření, škrcení na jedné straně a na iniciaci čehokoli nového a prospěšného, ať ekonomicky, tak společensky na straně druhé. V našich životech bude Pluto rafinované. Nabídne nám nové možnosti, často velmi skvělé. Pro tyto nové vztahy, práci, splečenskou realizaci budeme muset ale něco obětovat.

zdroj: www.facebook.com/ond...8513686257
Poděkovali: Peter Orolín

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
11. kvě 2021 21:02 #1698 napsal Profil webu
Odpověď od Profil webu na téma Astro na rok 2021
Květen 2021 - Saturn retrográdní; Jupiter v Rybách a Orfeovo poučení

Poděkovali: Peter Orolín

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
21. kvě 2021 10:53 #1743 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Astro na rok 2021
Superúplněk a zatmění Měsíce ve středu 26.5.

Jeden superúplněk roku 2021 nastal koncem dubna, druhý nás čeká 26. května. Přízemím Měsíc projde okolo 4. hodiny ranní, úplněk pak nastává ve 13:13 SELČ. Opět tedy k nejtěsnějšímu přiblížení Měsíce k Zemi dojde v době, kdy u nás bude den a Měsíc pod obzorem. Stejně tak pod naším obzorem proběhne zatmění Měsíce. To bude jako úplné pozorovatelné v Tichém oceánu, v Austrálii a v Antarktidě.

Desátého června pak bude zatmění Slunce. Zatmění mnohdy vyvolávají různá zemětřesení, ať už skutečná nebo v osudech lidí. Vliv působí i několik měsíců po zatmění.
Poděkovali: Peter Orolín

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
16. čvn 2021 09:50 #1857 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Astro na rok 2021
Zhruba ve dnech 1.-3. července se ke kvadratuře Saturn Uran přidá Mars a utvoří velkou tzv. T-kvadraturu. "Ideální" aspekt na nehody, úrazy, agresi, zločiny apod., možná i na živelné dění.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Powered by Kunena fórum
Diskuze s poslední aktivitou
Poslední komentáře