Pamatuj si mě     Zapomenuté heslo?   Registrovat  

Svým lidem dává to Pán ve snu

Více
22. kvě 2022 23:36 - 12. čvn 2022 23:39 #3062 napsal Pavel Krajíček
Na webu pravelidstvi.cz/ kde jsou diskuze pouze pro uzavřený kruh máme už dlouho diskuzi Snář. Už od roku 2019 si tam píšeme sny a provádíme výklad. Výklad nikoli z nějakého zábavného snáře jakých jsou desítky, ale používáme snář pana Medo, který zpracoval velice kvalitní snář. Za ty čtyři roky, co mapujeme své sny, musím říci, že mě to přesvědčilo, že snář je opravdu funkční a kvalitní. Rozhodl jsem se proto, že vám tady z této naší soukromé diskuze mnohé mé příspěvky nakopíruji, abyste mohli také vidět, jak to funguje. Samozřejmě je předpoklad, že jste vnitru živí. Pokud v nitru se nehýbete, jste jen hmoťáci, konzumenti, tak vám nemůže být mnoho ve snech ukázáno. Sny odrážejí váš vnitřní pohyb, ať už pozitivní nebo negativní.

Nejdříve nějaké odkazy na pana Medo:

Obchod s knihami: www.dream-book.eu/cz/store/

Online snář (pro plnou verzí je zapotřebí si zaplatit poplatek): www.dream-book.eu/cz/dreambook/

Tady je nějaká starší stránka pana Medo: www.medo.cz/jaromir/obchod/

Kdo to myslí vážně, tak by si měl přečíst prvně knihu Tajemství řádu nevědomí - obsáhlý průvodce archetypy, vyšla nedávno v tištěné podobě viz první položka v eshopu: www.dream-book.eu/cz/store/  
pod ní je druhá položka tištěná kniha samotný Snář.

Každý den tady v této diskuzi přidám alespoň jeden příspěvek z naší uzavřené diskuze.

Prosím vás ještě k těm pojmům. Když pan Medo ve snáři, který používáme, říká například pudy, tak tím nemyslí jen sex, ale vše spojené s přízemním myšlením, tedy hmotou. On tu terminologii má jinak, než jak jsou zvykli čtenáři Abdrushinova PG. To neznamená, že vnitřní hlavní obsah jeho práce je špatně. Myslím, že on to říká takto v pořadí pudová složka, citová a duchovní. Přitom tu duchovní staví nad citovou. My ale víme nebo naše terminologie říká, že cítění je produktem ducha, je duchovní. Možná by to chtělo se pana Medo zeptat, co přesně pod jednotlivými pojmy on vidí.
==

Abdrushin píše:

Jest již jen málo lidí, u nichž přijímací část mozku jest alespoň v částečné harmonické spolupráci s předním mozkem. Tito lidé vystupují z obvyklého rámce a jsou nápadni velikou vynalézavostí nebo podivuhodnou jistotou schopnosti svého vyciťování, což jim dovoluje rychle pochopiti mnohé, k čemu druzí mohou dojíti jen po namáhavém studiu.
To jsou ti o nichž se závistivě říká, že „to dostávají ve spaní“, nebo kteří potvrzují rčení: „Svým lidem to dává Pán ve snu“.
Jsou tím míněni oni lidé, kteří mohou používat svých nástrojů ještě tak, jak mají pracovati podle určení Stvořitele, kteří tedy jsou podle jeho vůle a podobají se moudrým pannám, které udržovaly olej ve svých lampách v pořádku. Jen tito lidé mohou „poznati“ ženicha, až k nim přijde. Jen oni jsou skutečně „bdělí“. Všichni ostatní ve své vlastní omezenosti „spí“ a učinili se neschopnými pro „poznání“, poněvadž potřebný k tomu „aparát“ neudržovali v pořádku. Přední mozek bez harmonické spolupráce přijímací mozkové části pro duchovno jest jako lampa bez oleje.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
23. kvě 2022 00:22 - 23. kvě 2022 00:23 #3064 napsal Pavel Krajíček
Tak začneme. Nebudu ten příspěvek nijak upravovat, zkopíruji jej přesně tak, jak jsem jej tehdy psal. Příspěvek je tedy z  05. března 2019:


Tak nějaké povídání, co se mi stalo v posledních dnech:

Četl jsem v neděli nějaký text starého astrologa, který žil v době Abdrushina a psal něco o Plutu a tam, že pohlavní síla je tvořivá síla a že musí po míše jít nahoru a dojít k šišince atd. v podstatě mi připomněl to, co jsem kdysi prožil i jsem to v jednom článku popsal, jen svými slovy. Tak jsem si řekl, že se do toho musím znovu pustit, že jsem na to úplně zapomněl. A hned tu noc jsem měl sen ve kterém jsem se důkladně sprchoval.

Ráno jsem to hned hledal na netu ve snářích. A narazil jsem na nějaký, mi dosud neznámy, snář. Po bližším prozkoumání jsem zjistil, že dotyčný autor se tím zaobírá svědomitě a do hloubky, používá slova jako cítění, víra, reinkarnace, dokonce používá slovo "žel". Ten snář je tam k zakoupení zde: www.medo.cz/jaromir/obchod/   (pouze v elektron. podobě) protože jinak je tam jen na ukázku v omezené verzi, asi i proto jsem ho dosud neznal, protože ve vyhledávačích se prvně zobrazí ty zdarma.

Tak jsem tam našel ono sprchování:

"Sprchování - je spolu s koupáním nejčastějším prostředkem morální očisty a zároveň napomáhá výměně pudové náplně mysli za citovou...
a důkladná očista: má moc dramaticky proměnit prostředí snu, aby se snící, který se stal morálně čistším, mohl střetnout s obsahy vlastní psýché; vyvrcholením symbolu je proměna (prožívaná i viděná)..."To sprchování spadá do ukázky zdarma, zde na odkazu potom úplně dole: www.medo.cz/jaromir/.../__s2.html


No a dnes jsem měl další, tentokráte pro mě dost nezvyklý sen. Byla v něm smrt, to jsem ve snu snad ještě neměl. Nějaký člověk v práci někam spadl a usmrtilo ho to. A tento stejný snář k tomu píše:

"Smrt - většinou představuje jeden z nejvýznamnějších a nejpozitivnějších symbolů na poli sebezdokonalování, ovšem jedině v případě, že snící není příčinou smrti druhých (negativní symbol – viz zabít), ale že je smrt ukazovaná jako důsledek vnějších snových okolností; tak nevědomí snícímu potvrzuje úspěšné odumírání nepotřebných vlastností v postavách snových personifikací (v drtivé většině pudových)
...je významným prvkem a předělem, neboť zmírá stará osobnost a rodí se nová; takových umírání ve snovém životě je při cílené duchovní cestě i několik za rok..."To jsou takové prožitky, které neberu za významné, jako dílčí, ale když se mi to takto začne skládat a vidím v tom souvislost po několik dní, tak mi to je podezřelé.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
23. kvě 2022 11:46 - 23. kvě 2022 14:45 #3065 napsal Pavel Krajíček
Další příspěvek jsem psal  07. března 2019 (zkopírováno):
Tak dnes jsem měl sen ve kterém jsem nastupoval do autobusu a platil jsem drobnými:

A snář od Jaromír Medo k tomu píše:

Autobus
jeho prostřednictvím se jako ostatní lidé cíleně dostáváme vpřed...
...nastupovat do autobusu: symbolizuje důležitý mezník, který umožňuje ukončit určité období, jež je charakterizované scénami a symboly kolem zastávky či autobusového nádraží, a nastoupit další etapu vývoje...V první chvílí jsem si na okolí na zástavce vůbec nevzpomínal, ale potom jsem si vzpomněl na situaci. V autobuse byla žena a měl jsem dojem, že se chce předběhnout a natahovala ruku s penězi k řidiči přede mně a já zase tu svou dával před její.

Mince:

člověk s mincemi či jinými kulatými a kruhovými předměty představuje citovou rovinu (citový animus nebo citová anima) a symbolizuje touhu snícího po celistvosti...
...vydávat, platit, nepřijímat či odmítat mince: aktivní přístup snícího na poli sebezdokonalování


K pochopení oněch pojmu citový animus a archetypy a další je zapotřebí přečíst onu knihu  Tajemství řádu nevědomí - obsáhlý průvodce archetypy:  www.dream-book.eu/cz/store/

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
23. kvě 2022 14:38 - 23. kvě 2022 23:14 #3066 napsal Pavel Krajíček
Další příspěvek jsem psal  8. března 2019:
Dnes jsem měl sen, že mě ohrožoval ve snu lev a prchal jsem před ním oknem:

Ze snáře:

hladový nepřátelský lev nebo lev, z něhož má snící strach: pozitivní sen, neboť strádá mužská ješitnost samčí nadřazenosti (u mužů) a zeslabuje se sexuální náruživost (u mužů i u žen) 

Citace je ze snáře  SNÁŘ sebepoznání

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
23. kvě 2022 14:43 - 23. kvě 2022 23:15 #3067 napsal Pavel Krajíček
Další příspěvek jsem psal  19. října 2019:
Když jsem před chvílí zakládal diskuzi k zítřejšímu nedělnímu čtení, tak mě napadlo, že vám napíší tady co se mi zdálo tento týden. Někdy kolem čtvrtka. Zdálo se mi, že jsem seděl nahý v křesle v soukromé příjemné místnosti. No  nechtěl jsem se ani na to dívat do snáře, říkal jsem si, co když to je nějaká prasárna   ale nebyl tam žáden sexuální podtext v tom snu. Cítil jsem se skvělé, svobodný, radostný, ale nahý. Nakonec jsem do toho snáře nakoukl a byl jsem mile překvapen, píšou tam:

Ze snáře:

nahota je symbolickým vyjádřením stavu, v němž se snící oprostil od osobnosti, od přetvářky a odhaluje vlastní individualitu, proto je nahota jedním z velice častých snových symbolů na cestě k poznání...
...nahota by ve vědomí citového a duchovního člověka neměla být spojovaná se sexem, ale výhradně se svobodou a volností

Citace je ze snáře  SNÁŘ sebepoznání

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
24. kvě 2022 08:30 - 24. kvě 2022 08:30 #3073 napsal Pavel Krajíček
Další příspěvek jsem psal  1. ledna 2020:
Táák máme Nový rok. Dával jsem si nějaká předsevzetí a plány. Ráno mě v 5:22 probudil sen: letěl jsem (řídil, pilotoval jsem) vrtulník. Hlavně si tedy pamatuji, že jsem s ním přistál a pak se probudil. Ukazoval jsem ještě na nějaký ciferník, že jsem létal dlouho. Nemohl jsem už dále usnout, tak jsem kolem šesté ráno vstal a koukám do snáře. Ještě než přistoupím k výkladu - já jsem asi už možná 5 x za sebou měl sen podobného typu, vždy když jsem učinil nějaké silnější rozhodnutí, tak se mi zdálo něco v tom smyslu. Vždy jiný obraz, asi podle síly rozhodnutí. 

Vrtulník
létat vrtulníkem nebo letící vrtulník: má prakticky stejný význam jako letadlo, jen s tím rozdílem, že myšlenky, které jsou vrtulníkem symbolizovány, mají oproti letadlům podstatně menší akční rádius (dolet) a na druhou stranu je podstatně obtížnější jejich likvidace, neboť myšlenky, nápady a ideje, představované vrtulníkem, jsou velice variabilní (manévrovací schopnosti)

přistání vrtulníku: plány se uskuteční, myšlenky a nápady, symbolizované přistanuvším vrtulníkem, najdou naplnění - další podrobnosti viz letadlo

Citace je ze snáře  SNÁŘ sebepoznání

Důležité tam je asi ono přistání, protože to je to co si hlavně pamatuji, to byl nejsilnější prožitek. Prostě tyto sny vždy odpovídaly mému rozhodnutí. 

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
24. kvě 2022 11:52 - 25. kvě 2022 10:54 #3075 napsal Pavel Krajíček
Jako další sen vám tady vložím sen jedené naší registrované uživatelky z vnitřního kruhu a hned i mou reakci, kterou jsem tehdy přispěl.

Příspěvek je tedy z 24. ledna 2020:

Aj ja patrím k tým z Vás, čo spomínali, že sa im v tomto novom roku veľa v noci sníva. Sú to také príbehové sny, že aj poviedky by sa dali písať, niekedy je to také pestré, že ani neviem, čo by som si mala v snári vyhľadať .No dnes v noci sa mi sníval sen o nás, tak ho pre zaujímavosť zverejním. Sedeli sme všetci v školskej triede a za katedrou sedel p. Krajíček. Neviem presne kto tam bol, lebo sa ešte vlastne nepoznáme, ale bolo mi ukázané, že vedľa mňa sedí p. Václav.... a vľavo odo mňa trochu ďalej p. Jana .... P. Krajíček nám čítal z Posolstva, potom sa odmlčal a všetci sme sa „ponorili do seba“.
Vtom vtrhol do triedy buď otec alebo brat p. Krajíčka /toto presne neviem určiť/ s divokým výrazom v tvári a ja som zakričala : „Chlapi, p. Krajíčka treba chrániť!“ Vtedy sa ten otec alebo brat vyšplhal na vysokú policu nad katedrou a chcel mu zhodiť rovno na hlavu pár ťažkých kníh, čo tam boli. Ale našťastie naozaj muži zareagovali a zabránili mu v tom.
Neskôr sa otvorili dvere a v nich stála taká kočovná cigánka, bohato zdobená zlatými dukátmi, ako býva v rozprávkach. Chceli sme ju vyhodiť, ale p. Krajíček s veľmi smutným výrazov v tvári povedal: „Len ju nechajte“. Tak vošla a ponúkala niečo /neviem už čo/, čo prinášalo človeku veľa peňazí a tak veľa z tých ľudí v triede s ňou odišlo. Viac neviem....tým to končilo....
Ja osobne som si z toho „zobrala“ informácie“:

- že p. Krajíček je nepochybne tým, ktorý nás má viesť,
-
- a že stále na náš číhajú nástrahy, ktorým treba odolať a nedať sa zviesť z cesty....


Na to jsem paní v diskuzi odpověděl:

Jojo to znám, to jsou sny jiné kategorie. To bývá konkrétní sdělení a to se asi nehledá ve snáři, to si musí člověk sám vyložit. Například já když jsem nevěděl jak dopředu, tak se mi dvakráte zdálo k tomu něco, prvně že jsem byl v temnem lese a viděl jen asi na dva kroky a měl obavy o chůzí dopředu a v tom shůry zazněl hlas: DŮVĚŘUJ! A já začal utíkat, rychleji a rychleji a nakonec obrovskými skoky jsem celý les radostně přešel.

Nějaký čas na to se mi zdálo, že jsem šplhal na skálu a nade mnou byl duchovní vůdce a říkal mi teď dej ruku tady a teď tady... a já vždy dal ruku výše a takto se vyšplhával na tu skálu... zase obrazné sdělení, že mi shůry bude vždy do cesty postaven další krok nebo ukázán.

Nebo ten dávný sen, kdy se mi zdálo, že proběhla katastrofa a že jsem měl pomáhat jako záchranář... byl to delší příběh, nechci ho znovu rozepisovat, už jsem ho někdy u nás psal. 

Nebo když jsem se modlil, ať nezbloudím, tak se mi zdálo, že jsem šel s lidmi a oni ze země sbírali lejna a jedli a já se málem pozvracel v tom snu a probudil se a stále se mi chtělo zvracet, tak živé to bylo. Bylo mi ukázáno, že nemohu zbloudit, že nic nevhodného, zkaženého nepřijmu. No měl jsem jich spoustu těchto snů takového typu.

To jsou sny, které se podle mně nehledají ve snáři ale mají smysl samy o sobě. Často mi přicházejí jako odpověď na prosbu.
==

A tady nyní dodám, že ten sen o té cikánce se už vyplnil. Už se ta příhoda v našem uzavřeném kruhu odehrála. Já se s nimi dokonce i fyzicky setkal s těmito lidmi (byli dva, kde žena hrála vůdčí roli) a nakonec od nás odpadli a některé naše členy stáhli sebou. Poté jsem si vzpomněl na tento sen naší uživatelky a připomněli jsme si to.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
25. kvě 2022 08:44 - 25. kvě 2022 08:45 #3080 napsal Pavel Krajíček
Další příspěvek jsem psal  25. ledna 2020:
Tak dnes před probuzením hned tři obrazy. Koukal jsem z okna a nádherná čista hvězdná obloha. Jen hvězdy, ale bylo jich více než běžně v pozemském a celé to nebe se nějak rychleji točilo, jak bývá například na zemi zachycen na video zrychlený pohyb oblohy. 

Hned na to (pořad jsem koukal z okna ze svého bytu) se to změnilo (už byl den) na obrovskou stahující se bouři, temná mračna se vlnila apod. Nejsem si jistý, jestli se to vztahovalo na mě, protože jsem zároveň viděl při té bouři na ulici lidi, jak si na tu bouři ukazují. 

A hned na to jak jsem zalezl do bytu, tak jsem zase málem šlapnul do hovna a v tom se probudil.

Ze snáře:

hvězdná obloha bez měsíce: významný sen, neboť ukazuje dosaženou jednotu (není to trvalý stav) mužského a ženského prvku (není zde anima ve vizi měsíce ani animus ve vizi slunce); taková obloha otevírá mimosmyslové vnímání 
-
Bouře: nebezpečné vzedmutí emocí a pudů, předzvěst destrukce a převratných změn jako počátku nového údobí, když se tísnivé dusno bouří promění v ozónem provoněný vzduch pozvedající mysl vzhůru
-
Exkrement lidský: symbolizuje hmotné bohatství; však každá mince má dvě strany – tou druhou je nebezpečí či dokonce jistota rozeznaná moudrým nevědomí, že snící upadne do materialistického života; proto dává nevědomí snícímu možnost v alegorii lidského exkrementu rozpoznat špatnou cestu, ač je lemovaná hmotným bohatstvím, a nastolit opět rovnováhu mezi vědomím a nevědomím

Citace je ze snáře  SNÁŘ sebepoznání

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
25. kvě 2022 14:02 - 25. kvě 2022 14:03 #3082 napsal Pavel Krajíček
Další příspěvek jsem psal  1. března 2020:
No trochu jsem ten dnešní sen podcenil. Já si sen zapamatuji tak, že se vzbudím a přemýšlím nad ním, vybavují si jej. Úmyslně si jej v myšlenkách přehrávám a tím si jej zapamatuji a ráno o něm vím. Dnes se mi zdál kosmonaut, ale podcenil jsem to a nepřehrál jsem si to. Takže si matně pamatují nějakého kosmonauta, který přistál na zemi.
Jinak jak víte, tak od Nového roku jsem si dal předsevzetí a mým zvykem je, když něco úplně nepodchytím, tak používám prvního vždy jako takový další krok, nové předsevzetí. Tedy jako prvního února, prvního března. No a dnes je prvního března a včera jsem měl takový malý Silvestr a přípravu na nové předsevzetí a učinil jsem další nové rozhodnutí vnitřní. Takže si teď říkám, že ten kosmonaut byl asi reakce na to.

Výklad ze snáře:

Kosmonaut
symbolizuje vědomí člověka oproštěného od tíživých pudových a citových závislostí, vědomí oproštěné od všech starostí denního života, vědomí, jež v okamžiku vnitřního štěstí vylétlo k duchovní podstatě stvořeného
vracející se k Zemi: návrat člověka naplněného duchovním vědomím zpět do běžného života, v němž se bude muset již s proměněným vědomím setkávat s city a pudy a najít k nim odpovídající duchovní přístup

Citace je ze snáře  SNÁŘ sebepoznání

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
26. kvě 2022 07:57 - 27. kvě 2022 07:47 #3085 napsal Pavel Krajíček
Další příspěvek jsem psal  29. dubna 2020 (tedy ne přesně v tomto pořadí, některé příspěvky vynechávám, nedávám tady vše):
Dnes se mi zdála obrovská loď na které jsem byl a která se začala potápět a v tom se objevila jiná, také velká a přeskakovali jsme na tu novou. Náš snář píše:

ztroskotání lodi: ukončuje jedno životní období a na zcela nových základech pomáhá začínat nové; může být předzvěstí smrti ega

Citace je ze snáře  SNÁŘ sebepoznání

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Moderátoři: Prokop Zapletal
Powered by Kunena fórum
Poslední příspěvky v diskuzi
  • Meditace a sny (12 Příspěvky)
  •   Tak dnes snová nadílka, snad si ani vše nepamatuji. Prvně si pamatuji brýle. Někde jsem byl a někdo mi nabízel nějaké další brýle, ale ty už jsem měl (snad to bylo v obchodě). Ze snáře: Pak se mi zdála babička, ale...
  • v Komentáře a dotazy / Sny a výklad snů
  • Autor Pavel Krajíček
  • Včera 05:28
  • K zamyšlení (8 Příspěvky)
  • Ve vzpomínkách na Abdrushina stojí např.: "Žádná z těch lidských duší, které budou v této době odstraněny ze země, ještě není ztracena. Budou mít příležitost dále dozrávat na jiných planetách dokud i tam nezačne poslední...
  • v Komentáře a dotazy / Komentáře
  • Autor Pavel Krajíček
  • 04. úno 2023 16:05
  • K zamyšlení (8 Příspěvky)
  • Vzpomínáte na ta slova Ježíšova, která já občas cituji: "Tak musí všechny národy až na jeden, o němž se nyní ještě nic neví, dlouho umírat až do dne posledního soudu. A před koncem je síla Světla vynese vzhůru, aby ještě...
  • v Komentáře a dotazy / Komentáře
  • Autor Pavel Krajíček
  • 03. úno 2023 20:59
  • K zamyšlení (8 Příspěvky)
  • ​Proč myslíte, že je prezident ​​vrchním velitelem ozbrojených sil​? Proč jim není nějaký armádní generál? Vždyť prezident mnohdy nemusí mít s vojnou žádnou zkušenost, dokonce může mít modrou knížku​. Tak proč by...
  • v Komentáře a dotazy / Komentáře
  • Autor Pavel Krajíček
  • 02. úno 2023 18:10
  • Meditace a sny (12 Příspěvky)
  • K předchozímu příspěvku - pan Medo mi odpovídá na sen s fakírem: Dobrý den, jestli jste četl něco od Šrí Ramana Mahárišiho, pak Vám jeho myšlenky a postupy připadají krkolomné, proto se objevil tento sen, který jen potvrdil...
  • v Komentáře a dotazy / Sny a výklad snů
  • Autor Pavel Krajíček
  • 27. led 2023 14:44
  • K zamyšlení (8 Příspěvky)
  • Opět vyvstává otázka mezi stoupenci Slova (Božího) jestli volit, nevolit, volit menší zlo? Pro nevědomé lidi je Babiš skutečně menším zlem. Pro vědoucího jsou oba kandidáti stoupenci nebezpečné sekty rozumářů a materialistů,...
  • v Komentáře a dotazy / Komentáře
  • Autor Pavel Krajíček
  • 26. led 2023 16:19
  • Meditace a sny (12 Příspěvky)
  • Zdál se mi dnes asi jogín, ale ve snáři tento pojem není, tak jsem hledal fakír. V tom snu jsem si myslel, že je to Ramana Maharši, ale prováděl nějaké krkolomné kousky. Protahoval si vlastní nohu hrdlem. Ze snáře: (Citace jsou ze snáře   )
  • v Komentáře a dotazy / Sny a výklad snů
  • Autor Pavel Krajíček
  • 26. led 2023 06:58

Více Témat »

Poslední komentáře