Pamatuj si mě     Zapomenuté heslo?   Registrovat  

Meditace a sny

Více
07. led 2023 19:29 - 08. led 2023 23:20 #3442 napsal Pavel Krajíček
Od nové roku 2023 jsem si dal předsevzetí, že budu denně aspoň hodinu provozovat vnitřní soustředění. Někdo tomu říká meditace. Protože Abdrushin ve své době byl proti meditace, tak jsem pro vyjasnění pojmu napsal článek a než budete chtít tady diskutovat či něco namítat, tak si jej prosím pečlivě přečtěte:  Meditace pro zbožného člověka

Protože s nastoupenou duchovní cestou a skutečným duchovním úsilím a pohybem začne mít člověk sny, které mu nepokrytě ukazují jeho skutečný stav (ješitnost často kalí správný úsudek), tak v této diskuzi budu vkládat sny, které se budou týkat už mé nové cesty od roku 2023. Doteď jsem vkládal některé vybrané sny (ne všechny, více jich máme v uzavřeném kruhu na webu  pravelidstvi.cz/ ) do těchto kategorií zde na webu:  pavelkrajicek.cz/ind...vyklad-snu

K výkladu snů používáme snář a další knihy pana Medo, který byl povolán k sepsání snáře nikoli zábavného. Stránky pana Medo:

www.medo.cz/jaromir/index.html
www.dream-book.eu/cz/store/

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
08. led 2023 23:06 - 08. led 2023 23:09 #3447 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Meditace a sny
 
Tak dnes (7.1.2023) zajímavý sen. Jak mám to předsevzetí od nového roku, že každý den budu meditovat, tak zrovna jsem si říkal, že je divné, že když toto plním, tak že jsem ještě neměl žáden sen k tomu a dnes sen: 

Letěl jsem ve snu jen pomoci vůle (ještě nyní cítím v sobě ty dojmy z toho a vzrušení)... proletěl někudy a ve velké výšce podel nějaké budovy jsem běžel kolem oken na nějaké římse. V tom snu jsem si uvědomoval, jaké by to bylo, kdybych neuměl létat, že bych měl v takové výšce obrovský strach a určitě bych hned spadl. Pak jsem skočil z té římsy do volného prostoru a zbytek trasy letěl vzduchem... najednou jsem byl u nějaké, jak to říci, jako by zhotovené lehátko ve velké výšce, obklopené sítí a tam spal můj bratr. Já tam přistál nad ním a tím ho probudil. On se zlobil, že jsem ho probudil, ať ho nechám, že ještě aspoň dvě hodiny musí spát. 

Tak nevím co má znamenat? Bratr ve snu znamená přece uvědomění sebe sama... že by se mému nevědomí zdálo, že dělám rychlý postup a takto mi říkalo, že zpomalit či co? Napsal jsem už i panu Medo, jestli k tomu něco řekne.

Jinak ze snáře o tom létání:
- letět bez křídel pomocí vůle: pozoruhodný akt, třebaže jen chvilkového osvobození mysli a vystoupení na duchovní rovinu, což na jednu stranu přinese nádherný zážitek bytí, ale zároveň se odcizíte mnohým lidem, kteří vám byli dosud blízcí (více o snovém létání a jiných zázracích v archetypu Řízená imaginace);
- sám: dokáže jen duchovní animus a duchovní anima (rozdělení anima – animus v archetypu Anima – Animus)

(Citace je ze snáře   SNÁŘ sebepoznání  )

Prokop odpověděl:
Myslím, že to létání pomocí vůle je právě odraz toho vnitřního usebrání, vědomé práce s tou silou ducha. Ten bratr spíš ukazuje, že to uvědomění a "probouzení", které probíhá, se děje postupně.

Já jsem dodal:
no to je možné, protože já ten sen měl hned na to, co jsem se ptal sám sebe, že proč se nic neděje, když od nového roku každý den minimálně hodinu medituji.
 

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
08. led 2023 23:08 #3448 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Meditace a sny
 K předchozímu snu: 
Jsem ale rád že jsem měl nyní ten sen s létáním, aspoň člověk ví, že to funguje a že to má smysl ta meditace. Já jsem nikdy tak živý sen a s létáním neměl, to je úplně jiná liga, než ty sny předtím. To bylo jak doopravdy. Říkám si, že by to mohlo letos i přinést nějakou viditelnou změnu. Vzpomínám na jednu poučku: "chceš-li něco, co jsi ještě neměl, tak dělej něco, co jsi ještě nedělal". No a já ještě nikdy v životě doma úmyslně nemeditoval.

Ono létání ve snu spadá do archetypu řízená imaginace, kterou popisuje pan Medo zde:  www.dream-book.eu/cz...etail?id=8

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
09. led 2023 12:22 - 09. led 2023 12:23 #3450 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Meditace a sny
Já byl snad dnes testovaný ve snu nebo co. V pozici svědka jsem sledoval různé zvrhlosti, sodomie, chlapi ve skupinkách se mydlily navzájem jeden přes druhého apod. a byl jsem úplně v klidu... až ke konci když už toho bylo moc, tak jsem myslím na chvílí pocítil nelibost. Mám dojem, jakoby pak probíhalo nějaké vyhodnocování na pozadí. Padlo tam to slovo INDIFERENTNÍ nebo jak to je a má to znamenat myslím neutrální postoj. Tak jako, že vše v pořádku a až na konec ta nelibost, že to nebylo úplně správné... tak nevím, jestli to jako budu muset podstoupit ještě jednou?

Prokop mi napsal:
Tak ta indiference je o tom, že se Vás to vnitřně nedotýká, že jste vnitřně ukotven a okolní vjemy Vás nerozhází. V tom absolutním smyslu to pak znamená, že nic neposuzujete, že neděláte rozdíl mezi dobrým a špatným, že k ničemu nezaujímáte určitý postoj. Ale o tom si nemyslím, že je to dobré, když se člověk jakoby uzamkne a je mu všechno jedno.

Já jsem dodal:
asi ano, asi půjde o dvě věci, aby se tím člověk necítil přitahován a na druhou stranu aby nesoudil...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
12. led 2023 10:00 - 12. led 2023 10:22 #3452 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Meditace a sny
Tak dnes sen. Nejvíce si pamatuji konec, když jsem řídil to auto, ale pak jsem si matně začal vzpomínat, že ten se byl delší, že jsem byl někde asi v nové práci. Velky komplex, mnoho budov. Snad jsem tam i ztratil klíče a pak je zase našel. Ale ten konec: šel jsem s jedním člověkem, byl konec směny a já se tam nevyznal moc, tak jsem čekal na něho. Pak jsem se ocitl v autě a čekal na něho, on měl jako řídit. Auto se asi nějak rozjelo, tak jsem z pozice spolujezdce šlapal na brzdu a vyhlížel ho kde je. Pak přišel a usedl, ale v tom koukám, že on sedí na místě spolujezdce a že já budu muset řídit. Měl jsem z toho strach, ale za chvílí mě přešel, jel jsem opatrně pomalu, všude zatáčky, lidi, stále v tom pracovním objektu. Najednou něco jakoby slepá ulička, prostě nešlo jet dále... on vystupuje, já také a ptám se co se děje? Kousek od nás jsou dveře a on mi říká: jdeme za ředitelem, ředitel tě chce vidět.

Tak to auto už známe ze snáře že:
"symbolizuje urychlení životní cesty; pokud jej řídíme sami, máme vlastní záležitosti pevně v rukou, pokud řídí někdo jiný, pak jsme ve vleku událostí, osob či vlastností (závislostí)"

Ale ten ředitel si nejsem moc jistý. Ve snáři je ředitel i ředitelna. U ředitele je pojem vidět ředitele, no já ho ještě ale neviděl:

"vidět ředitele: nevědomí tímto obrazem nabádá snícího k prosazení vůle, sebekontroly a ke schopnosti řídit nižší přirozenost (pudové vědomí) vyššími zřeteli, proto je dobré mít s ředitelem dobré a korektní vztahy; bližší vysvětlení symbolu je možné i podle oboru, ve kterém se ředitel pohybuje"

Pak tam je pojem ředitelna: "symbolizuje jednu z řídicích funkcí mysli" 
(Citace jsou ze snáře    SNÁŘ sebepoznání  )

Prokop dodal:
Možná tou vnitřní prací se posouváte a o tom je ten sen. Nejprve tedy berete věci do svých rukou, řídíte, pomalu a jistě, a dostáváte se na místo/k člověku důležitému opět pro řízení. Tedy se mi zdá, že celý ten sen je o získávání kontroly nad sebou, svým životem, že dostáváte jakoby sám sebe vědomě pod kontrolu do vlastních rukou. To by sedělo i na ty ztracené a zase nalezené klíče.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
13. led 2023 15:37 #3453 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Meditace a sny
Odpověděl mi pan Medo ohledně snu s létáním a bratrem:

"Je potřeba si uvědomit, že role bratra je přínosem a bylo by dobré pochopit, proč se bratr zlobí. Když člověk začne meditovat a tedy umenšuje roli ega v životě, tak vstopupí do archetypu Řízená imaginace. To je právě to létání. Bratr svým zlobením a touhou ještě dvě hodiny spát naznačuje nezpracovanou dualitu (2) a prozatím niterně nepochopený princip archetypu Řízená imaginace. Bratr jako duchovní průvodce v tomto snu ví, že v tomto archetypu je mnoho úskalí, na kterých by mohlo dojít k mnoha chybám a potažmo i k zastavení duchovního vývoje. Doporučuji si pozorně přečíst archetyp Řízená imaginace a právě v tomto archetypu posunout poznání o kus dál. Mnozí právě v tom snovém létání silou vůle zůstanou viset a někdy začnou předvádět magické kousky, které je mohou přivést na scestí. Zároveň by bylo dobré přidat polohu svědka v denním vědomí, jakto popisuje archeyp Pozornost."

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
13. led 2023 15:39 - 13. led 2023 15:40 #3454 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Meditace a sny
No a dnes 13. ledna sen:
Zase někde v práci, snad šachta. Někdo hledal klíče, já je našel a ukazoval mu kde leží. Ale hlavní mocný děj následoval, najednou asi jeřáb (neviděl jsem jej) přemisťuje vzduchem velký motor (o velikosti asi menšího osobního auta) a ponořují jej do vody za účelem chlazení a ochlazení. Chvílí na to se ocitnu venku, kde se váli spousta fotografií, mezi nimi fotky Ivety Bartošové a ty s radosti začnu sbírat.
K té Bartošové v současné době mě nijak nezajímá, ani neposlouchám už její písničky, ale kdysi dávno, když byla mladá, byla pro mě vzorem čisté půvabné dívky.

Psal jsem panu Medo, uvidíme jestli odpoví.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
13. led 2023 16:56 #3455 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Meditace a sny
Dnes mi pan Medo napsal:

meditaci klidně provádějte dále, ale jakmile z nitra vyvstane mnoho negativní problematiky ke zpracování, tak meditaci dočasně přerušte. Potřebujete se naučit indiferenci. Zkuste si v knize Otázky a odpovědi vyhledat všechny texty, kde se hovoří o indiferenci (vyhledávání v pdf: zmačknete najednou tlačítka Ctrl + F, vpíšete do objevivšího se políčka indiferen a pak už jen čtete vybrané). Už jsem Vám psal, že si máte přečíst archetyp Pozornost a zkoušet cvičit polohu svědka, to Vám nepřímo naznačují i sny. Čirá indiference (netečnost) je vrcholem odpoutanosti člověka od světa, nebo se také dá říci, že indiference symbolizuje vnitřní nevzrušitelnost nad jevy jak v hmotném světě, tak i v niterném světě, a tudíž i ve snech. Indiference je pro duchovní vývoj zcela nezbytná, jinak by byl člověk neustále vtahován do světa příčin a tvořil by si důsledky (karma), které by ho udržovaly v nevědomém koloběhu světa. Nemusíte nic z viděného podstupovat opakovaně, stačí se naučit indiferenci a k tomuto významně napomáhá soucit, který je potřeba také posilovat a trénovat. Tak naleznete opět svou řídící složku (svého ředitele). Nemusíte jen meditovat, můžete cvičit polohu svědka a trpělivě postupovat archetypem Pozornost, třeba až k poslednímu svědkovi. I takto se dá dojít k poznání sebe samého. Také můžete vyprazdňovat mysl cvičením "Smetiště" (popis je v knize Otázky a odpovědi na několika místech - zase se dá jednoduše vyhledat výše popsaným postupem).

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
18. led 2023 09:26 #3457 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Meditace a sny
​Dnes se mi zdál DALEKOHLED. Najednou jsem jej měl v ruce, prohlížel si jej a poté skrz něj koukal na nějaké lidi v dálce. Říkám si, jestli to není zas nějaká nová schopnost nebo dar, podobně jak byl sen třeba s rukavicemi, čepici, nebo když jsem byl neviditelný proti zlému chtění apod. Ze snáře dalekohled:

​- ​umožňuje snícímu proniknout hlouběji do nevědomí, avšak zase na druhou stranu podstatně zúží zorné pole; přináší i schopnost rozeznávat a předpovídat nejhrubší pocitové vlastnosti (například zradu) ostatních lidí

​- ​skrz symbol lze vidět budoucí události, však velkou nevýhodou tohoto pozorování je, že tyto události jsou většinou zahalené v závoji snové symboliky, stejným způsobem lze sledovat i minulost; protože dalekohled dává možnost rozeznávat budoucí děje ještě před druhými, může být i prostředkem k materiálnímu prospěchu

​- ​pomocí dalekohledu může snící nahlížet d​​o některých archetypů, neboť dalekohled je průzorem, jímž jsme schopni rozeznávat důležité procesy vlastního bytostného vývoje

​- ​nese s sebou schopnost rozpoznat nepřetržitý koloběh vznikání (příčina spustí následek a následek spustí další příčinu) a později i zákonitě touhu po úniku z tohoto koloběhu

​- ​najít: před snícím se otevírají nové prostory, možnost šťastné budoucnosti

 
(Citace jsou ze snáře    SNÁŘ sebepoznání  )

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Více
26. led 2023 06:58 - 26. led 2023 07:23 #3460 napsal Pavel Krajíček
Odpověď od Pavel Krajíček na téma Meditace a sny
Zdál se mi dnes asi jogín, ale ve snáři tento pojem není, tak jsem hledal fakír. V tom snu jsem si myslel, že je to Ramana Maharši, ale prováděl nějaké krkolomné kousky. Protahoval si vlastní nohu hrdlem. Ze snáře:

Fakír
vidět
: nevědomí ukazuje snícímu, že vědomí a vůle přesahují možnosti hmotného těla
být jím: schopnosti vědomí a vůle již přesahují možnosti hmotného těla a nyní je pouze otázkou, jak snící netušených vlastností hodlá využít 


(Citace jsou ze snáře  SNÁŘ sebepoznání   )

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Moderátoři: Prokop Zapletal
Powered by Kunena fórum
Poslední příspěvky v diskuzi
  • Meditace a sny (12 Příspěvky)
  •   Tak dnes snová nadílka, snad si ani vše nepamatuji. Prvně si pamatuji brýle. Někde jsem byl a někdo mi nabízel nějaké další brýle, ale ty už jsem měl (snad to bylo v obchodě). Ze snáře: Pak se mi zdála babička, ale...
  • v Komentáře a dotazy / Sny a výklad snů
  • Autor Pavel Krajíček
  • Včera 05:28
  • K zamyšlení (8 Příspěvky)
  • Ve vzpomínkách na Abdrushina stojí např.: "Žádná z těch lidských duší, které budou v této době odstraněny ze země, ještě není ztracena. Budou mít příležitost dále dozrávat na jiných planetách dokud i tam nezačne poslední...
  • v Komentáře a dotazy / Komentáře
  • Autor Pavel Krajíček
  • 04. úno 2023 16:05
  • K zamyšlení (8 Příspěvky)
  • Vzpomínáte na ta slova Ježíšova, která já občas cituji: "Tak musí všechny národy až na jeden, o němž se nyní ještě nic neví, dlouho umírat až do dne posledního soudu. A před koncem je síla Světla vynese vzhůru, aby ještě...
  • v Komentáře a dotazy / Komentáře
  • Autor Pavel Krajíček
  • 03. úno 2023 20:59
  • K zamyšlení (8 Příspěvky)
  • ​Proč myslíte, že je prezident ​​vrchním velitelem ozbrojených sil​? Proč jim není nějaký armádní generál? Vždyť prezident mnohdy nemusí mít s vojnou žádnou zkušenost, dokonce může mít modrou knížku​. Tak proč by...
  • v Komentáře a dotazy / Komentáře
  • Autor Pavel Krajíček
  • 02. úno 2023 18:10
  • Meditace a sny (12 Příspěvky)
  • K předchozímu příspěvku - pan Medo mi odpovídá na sen s fakírem: Dobrý den, jestli jste četl něco od Šrí Ramana Mahárišiho, pak Vám jeho myšlenky a postupy připadají krkolomné, proto se objevil tento sen, který jen potvrdil...
  • v Komentáře a dotazy / Sny a výklad snů
  • Autor Pavel Krajíček
  • 27. led 2023 14:44
  • K zamyšlení (8 Příspěvky)
  • Opět vyvstává otázka mezi stoupenci Slova (Božího) jestli volit, nevolit, volit menší zlo? Pro nevědomé lidi je Babiš skutečně menším zlem. Pro vědoucího jsou oba kandidáti stoupenci nebezpečné sekty rozumářů a materialistů,...
  • v Komentáře a dotazy / Komentáře
  • Autor Pavel Krajíček
  • 26. led 2023 16:19
  • Meditace a sny (12 Příspěvky)
  • Zdál se mi dnes asi jogín, ale ve snáři tento pojem není, tak jsem hledal fakír. V tom snu jsem si myslel, že je to Ramana Maharši, ale prováděl nějaké krkolomné kousky. Protahoval si vlastní nohu hrdlem. Ze snáře: (Citace jsou ze snáře   )
  • v Komentáře a dotazy / Sny a výklad snů
  • Autor Pavel Krajíček
  • 26. led 2023 06:58

Více Témat »

Poslední komentáře